Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SWING nie włącza się po zamontowaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • SWING nie włącza się po zamontowaniu

    Niewiem czy było
    Wyborcza.pl : Error 404

  • #2
    SWING nie włącza się po zamontowaniu

    Witam. Wymontowałem radio ze swojej Octavii i rozkodowane leżało w oczekiwaniu na kupca ok. 2 miesiące. Gdy kupiec podłączył radio do swojego samochodu okazało się, że radio wogóle nie działa, trup, żadnych oznak życia, nic nie świeci. W serwisie, gdzie radio było rozkodowane twierdzą, że po rozkodowaniu wszystko było ok. Dotarły do mnie informacje, że przed zamontowaniem trzeba było radio podłączyć na jakiś czas pod zasilanie, żeby mogły się podładować kondensatory, czy to prawda? Zarówno w serwisie skody przy montażu radia, jak i w serwisie audio, gdzie radio było rozkodowane, podłączali je tylko na chwile i stwierdziwszy, że nie działa wyłączali. Prosze o pomoc
    gizmo48

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez gizmo48
      Dotarły do mnie informacje, że przed zamontowaniem trzeba było radio podłączyć na jakiś czas pod zasilanie, żeby mogły się podładować kondensatory, czy to prawda?
      kondensator to nie akumulator, pełni inną rolę aniżeli ACCU i jego czasy/stałe odpowiadające za naładowanie lub przeładowanie są mniejsze niż 1sek w większości zastosowań. Niektóre urządzenia wyposażone w kontrolery potrzebują chwilę czasu na przeładowanie sfotu z pamięci do kontrolera i to potrafi zając 5-10 sek zanim cokolwiek zaświeci się na ekranie.

      Raczej należy zadać sibie pytanie jak radio było przechowywane (czy nie uległo zalaniu) oraz czy wszystko dobrze zostało podłączone. Te kondensatory to mało prawdopodobne zdarzenie na przestrzeni dwóch miesięcy nawet patrząc w kategoriach padu któregoś z kondensatorów elektrolitycznych znajdujących się w wewnętrznych układach stabilizacji napięcia i zabezpieczeń.
      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
      _______________________________________

      Komentarz


      • #4
        zadam może lamerskie pytanie, tam z tyłu tego radia nie ma bezpiecznika jakiegoś?
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #5
          Od radia są 2 bezpieczniki - jeden z tyłu radia, a drugi w samochodzie (pod maską).
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            Nabywca twierdzi, że radio było montowane w serwisie i bezpieczniki były sprawdzane. Nie jestem pewien, ale chyba nie zostało zalane
            gizmo48

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez gizmo48
              Nabywca twierdzi, że radio było montowane w serwisie i bezpieczniki były sprawdzane. Nie jestem pewien, ale chyba nie zostało zalane
              obejrzyj styki pod kątem śladów przepięć i utlenienia (bądź czyszczenia po wymienionych przypadkach), nie pozostaje Ci nic innego jak zajrzeć do środka i zweryfikować w ten sposób ewentualne widoczne uszkodzenia powstałe w wyniku przepięć czy też zalania. No i oczywiście zacznij od bezpiecznika bo się napracujesz a przyczyna faktyczna okaże się stosunkowo łatwa do usunięcia.
              --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              Sprzedam multikabel VAG 10.6.4/11.2/11.3 Millenium/11.6 Millenium, VAG 12.12. Wszelkie informacje na e-mail. Cena z wysyłką 170PLN. MPPS v12 cena z wysyłką 130PLN
              _______________________________________

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez gizmo48
                Wymontowałem radio ze swojej Octavii i rozkodowane leżało w oczekiwaniu na kupca ok. 2 miesiące.
                ops: to ja pozwolę sobie zadać pytanie w temacie Swinga.
                Mam nówkę wymontowaną w ASO zaraz przy odbiorze auta. Leży już rok czasu. Sprzedając go innej osobie muszę mieć "kod" do Radia ---> czy ASO poda mi kod (za opłatą czy też bez) bez podpięcia radia do mojego samochodu, tak bym mógł podać "kod" kupującemu? Czy też muszę wpiąć radio w instalację i dopiero będą w stanie odczytać "kod"?
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • #9
                  PAOLO ESCO, bez podpinania. Musisz podać numer SKZ z naklejki na radiu.


                  gizmo48, a w jakim aucie było podłączane to radio i dlaczego rozkodowywane było w innym serwisie ( w sensie nie w ASO )?
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez kowal 2002
                    Musisz podać numer SKZ z naklejki na radiu
                    rozumiem, że ASO to wystarczy? Tz. mogę im przynieść Swinga do salonu i powinni mi podać "kod" ?
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      Zamieszczone przez kowal 2002
                      Musisz podać numer SKZ z naklejki na radiu
                      rozumiem, że ASO to wystarczy? Tz. mogę im przynieść Swinga do salonu i powinni mi podać "kod" ?
                      Tak. Ja przyniosłem radio do ASO i kod zczytali.
                      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                      Komentarz


                      • #12
                        Kowal2002 i Langusta wielkie dzięki - już nie śmiecę w wątku.
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • #13
                          Podłączane było w skodzie octavii II tour,a rozkodowane w innym niż ASO serwisie bo chcieli aby radio do rozkodowania było wmontowane w samochodzie"dawcy",a tam już było inne radio/ stacja multimedialna/


                          gizmo48, a w jakim aucie było podłączane to radio i dlaczego rozkodowywane było w innym serwisie ( w sensie nie w ASO )?[/quote]
                          gizmo48

                          Komentarz


                          • #14
                            gizmo48, no to powiem tak: przy podłączaniu radia naprawdę trudno jest coś zepsuć ( najwyżej spali się bezpiecznik ) natomiast przy "pirackiej" ingerencji w soft bardzo łatwo.
                            Jesteś 100% przekonany, że radio po rozkodowaniu pracowało ( widziałeś to )?
                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                            Komentarz


                            • #15
                              Niestety nie widziałem.Odebrałem , zapłaciłem,i juz nie podłaczałem.Pozdrawiam gizmo48
                              gizmo48

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X